Ворсівська громада

 

Восени 1943 р. Радянська армія, долаючи шалений опір ворога, вийшла до Дніпра. Форсувала його в багатьох місцях і повела бої за розширення плацдармів.  6 листопада нацистських окупантів вигнали з Києва. Взяття міста відбулося до чергової річниці жовтневої революції, відтак без врахування тактичної ситуації, що призвело до численних невиправданих жертв.

 

Після форсування Дніпра війська 1-го Українського фронту розпочали визволення Малинського району, на території якого безпосередні бойові дії вели 60-а армія (командуючий генерал-лейтенант І.Д.Черняхівський) та 13-а армія (командуючий генерал М.П. Пухов).  Титанічними зусиллями  знекровлені у тяжких боях за форсування Дніпра  радянські воїни, в тяжкі погодні умови, в дощ і сніг, переслідували ворога. Вже 11 листопада 1943 р. було визволено  Нову Гуту. Бійці 132-ої стрілецької дивізії, відбивши контратаки ворога, оволоділи Старою Гутою, Будо Вороб’ями та Федорівкою.  226-а стрілецька дивізія оволоділа Малинівкою, чим полегшила завдання своєму лівому сусіду – 112-й стрілецькій дивізії, яка готувалася до штурму Малина. 12 листопада 1943 р. Малин був звільнений. Командир розвідроти Лупінов о 5 годині ранку ввірвався в місто. Раптовий напад на ворога привів до його відступу. Німці залишили склади з майном, техніку, два завантажених залізничних ешелони.

•Read more...•

 Від імені Виконкому Ворсівської сільської ради та настоятеля храму Святого Миколая Чудотворця архієпископа Мир Лікійських, висловлюємо щиру подяку мешканцям села Ворсівка та всім хто долучився до цієї доброї справи. Дякуємо за Вашу небайдужість, людяність та щире бажання допомогти жителям сусідніх районів, які залишилися без даху над головою, внаслідок масштабних пожеж.


Зібрана допомога була доставлена, безпосередньо, до постраждалих регіонів.

З повагою, сільський голова П.М.Підручний та настоятель храму ієрей Артем.

На початку XX ст. одним з найбільших землевласників Малинської волості був Вацлав Билина. У селах Ворсівка та Ворсівська Рудня йому належало 1979 дес. землі. Це була освічена людина з сучасними поглядами на ведення господарства та ставлення до громади. Підтримував дружні зв’язки з родиною всесвітньо відомого вченого М.М. Миклухо-Маклай, яка проживала в Малині. В. Билина був членом праління Малинської богодільні С.Радзивілл. Він активно займався благодійністю. За кошти  Билини у 1850 році  було здійснено капітальний ремонт Ворсівської Свято-Миколаївської церкви.

•Read more...•

ВОРСІВКА – село, центр сільської ради. Ворсівка має дуже давню і насичену багатьма подіями історію. Почнемо  з сивої давнини. Археологічні розкопки та знахідки копачів засвідчують, що життя у  Ворсівці вирувало з давніх часів. Тут були знайдені монети часів Візантійської імперії, Великого Князівства Литовського, Речі Посполитої. Найбільш ймовірно, що на піщаних дюнах біля озерця Круглик знаходилися стоянки доби неоліту. Нині в музейній кімнаті місцевої школи зберігаються кам’яні знаряддя праці, виявлені учнями  на території села. Археологами біля села виявлені матеріали доби бронзи, давньоруські кургани.

Цікаве походження назви села. За однією з них наймення Ворсівки походило від заняття його давніх жителів, які займалися обробкою вовни і рослинного волокна, передусім льону. Тогочасна технологія обробки сукна передбачала ворсування. Ворс на сукні одержували вичісуванням водою, для цього його клали в сітчасті корзини з лози, які оберталися потоком води. Однак таких документальних підтверджень, легенд чи спогадів старожилів про те, що Ворсівка була одним із центрів обробітку вовни, нами  поки що не виявлено.

За іншою версією походження назви села має більш давні корені. У книзі відомого дослідника історії України Литовської доби  Б. Клепатського, із посиланням на середньовічні документальні джерела згадується і інша назва села – «Ворсичі». Багато вчених відносять  виникнення  назв населених пунктів із закінченням на –ичи та –ичі до періоду первіснообщинного ладу. Причому творення цих назв вказує, що їх утворення припадає на другий етап еволюції суспільства: патріархальну сім’ю родової общини пізнішого часу, коли вся сім’я була вже зосереджена навколо родоначальника чоловічої статі.

•Read more...•