Про громаду

Кожен етнос, проживаючи віками на своїй землі, давав поселенням, рікам, урочищам, лісам тощо притаманні тільки цьому етносу топоніми (назви) й гідроніми(імена, які походять від назв річок, озер, боліт).

У давні часи наші пращури також не часто послуговувалися чужими топонімами і гідронімами, бо вони були для них далекі і незрозумілі. Своїм поселенням (селам,. хуторам), угіддям, річкам і цілим лісам вони давали назви, які уособлювали природу краю, її особливості, красу і велич.

З давніх-давен значна частина ворсівських земель зайнята лісами і, цілком зрозуміло, що поширеними назвами є саме ті, які походять від нього. Серед них – Букач, Букачка, Дуброва, Дуброва при Візниці, Великий Ліс, Гай, Гайок, Маршові Полянки, Ільків Чагар, Довгий Чагар, Прохорова Поляна, Лісна Дага, Василькова і Васильова Посадки.

До топонімів, які пов’язані з лісом відноситься і назва колишнього хутора Товстий Корінь. Старожили цього поселення розповідали, що на місці заселення був дубовий пень, на якому могли розміститися біля 6 чоловік огрядної статури.

Широко представлені на ворсівських землях топоніми, які розкривають видовий склад рослинності. А саме Березина, Осичняк, Вербняк, Лози, Круглик, Ракитне Болото, Мігунове Багно, Дубина та ін.

Урочище  Горе Луг знаходиться між Ворсівкою та Королівкою у долині річки Візні з дуже бідною луговою рослинністю і не випадково отримало від ворсівчан таку влучну назву.

Пам'ять місцевого населення зберегли назви лугів: Веретьонки, Заводна, Грузьке, Джерельце, сіножатей – Лисова, Любинишина, Ксьондзова, Товстокоранська, Лужок. Жидова, Пастовня, Іванківська Долина, Теребіж, Дуведова, Придатки.

•Читать полностью•

 

У письмових документах с.Ворсівка вперше згадується в 1545 році, як село що приписане до Житомирського замку. Внаслідок укладення Люблінської унії в 1569 році село, як і вся Правобережна Україна, увійшло до складу Польщі, що зумовило нещадну експлуатацію шляхтою місцевого населення. Жителі Ворсівки взяли активну участь у національно-визвольній боротьбі українського народу проти Польщі в 1648р.-1654р. У 1649 році в селі створюється козацька канцелярія Війська Запорізького. Формується сотня в складі 105 козаків із місцевих жителів, на чолі із сотником Іваном Кгузем. За часів козаччини село стало адміністративною одиницею – містечком.

•Читать полностью•

Сільські голови, що очолювали сільську раду:

 1.    Бігун Степан

2.    Левкович

•Читать полностью•

     1545 рік      - перша письмова згадка про село, що належало Житомирському замку;

     1569 рік      - село увійшло до складу Речі Посполитої;

     1649 рік     - в селі створюється Козацька канцелярія Запорізького війська;

    1649 рік     - в селі формується Козацька сотня у складі 105 козаків із місцевих жителів на чолі із сотником Війська Запорізького Іваном Кгузем;

     1649 рік    - село одержує статус адміністративної одиниці «містечко»;

•Читать полностью•

 


 

 Прапор с.Ворсівка – стяг із трьох смуг зеленого, малинового та голубого кольору, що символізують собою історичну «картину» життя с.Ворсівка.

Знизу прапора знаходиться зелена смуга, що символом зелених лісів поліського краю, де розміщена с.Ворсівка. Зелена смуга займає собою одну четверту частини прапора.

Середину прапора займає смуга малинового кольору, що символізує історичне козаче минуле с.Ворсівка. Малинова смуга займає дві четвертих стяга.

У верхній частині прапора знаходиться смуга голубого кольору, що є символом голубого неба.

Посередині прапора розміщено герб с.Ворсівка, який зміщений до лівої частини.

 

 

Герб с.Ворсівка – є символічним зображенням древньоруського щита, де на фоні малинового кольору прапора в центрі герба зображено фігуру запорізького козака, в нижній частині герба на зеленому фоні знаходиться символічна криниця, що відображає багатство ворсівської землі. У верхній частині герба на голубому фоні зображено купол православної церкви, що є символом поваги до вірувань жителів с.Ворсівка.

Над зображенням куполу православної церкви зроблено на помаранчевому фоні напис назви села «Ворсівка».

У нижній частині герба під символічним зображенням криниці виписано  рік заснування села.

Герб вінчає золотистий сніп жита – символ землеробської культури ворсівчан.

Щит обрамлено помаранчевим зображенням давньоруського княжого щита.

ПОРЯДОК

використання символів с.Ворсівка

Прапор та герб використовуються при проведенні урочистих подій в с.Ворсівка, засідань ради та виконкому.

Вони мають право використовуватись і при проведенні інших подій, що проходять в с.Ворсівка.