Ворсівська громада

Восени 1943 р. Радянська армія, долаючи шалений опір ворога, вийшла до Дніпра. Форсувала його в багатьох місцях і повела бої за розширення плацдармів.  6 листопада нацистських окупантів вигнали з Києва. Взяття міста відбулося до чергової річниці жовтневої революції, відтак без врахування тактичної ситуації, що призвело до численних невиправданих жертв.

 

Після форсування Дніпра війська 1-го Українського фронту розпочали визволення Малинського району, на території якого безпосередні бойові дії вели 60-а армія (командуючий генерал-лейтенант І.Д.Черняхівський) та 13-а армія (командуючий генерал М.П. Пухов).  Титанічними зусиллями  знекровлені у тяжких боях за форсування Дніпра  радянські воїни, в тяжкі погодні умови, в дощ і сніг, переслідували ворога. Вже 11 листопада 1943 р. було визволено  Нову Гуту. Бійці 132-ої стрілецької дивізії, відбивши контратаки ворога, оволоділи Старою Гутою, Будо Вороб’ями та Федорівкою.  226-а стрілецька дивізія оволоділа Малинівкою, чим полегшила завдання своєму лівому сусіду – 112-й стрілецькій дивізії, яка готувалася до штурму Малина. 12 листопада 1943 р. Малин був звільнений. Командир розвідроти Лупінов о 5 годині ранку ввірвався в місто. Раптовий напад на ворога привів до його відступу. Німці залишили склади з майном, техніку, два завантажених залізничних ешелони.

•Читать полностью•

 Від імені Виконкому Ворсівської сільської ради та настоятеля храму Святого Миколая Чудотворця архієпископа Мир Лікійських, висловлюємо щиру подяку мешканцям села Ворсівка та всім хто долучився до цієї доброї справи. Дякуємо за Вашу небайдужість, людяність та щире бажання допомогти жителям сусідніх районів, які залишилися без даху над головою, внаслідок масштабних пожеж.


Зібрана допомога була доставлена, безпосередньо, до постраждалих регіонів.

З повагою, сільський голова П.М.Підручний та настоятель храму ієрей Артем.