Символіка громади

Восени 1943 р. Радянська армія, долаючи шалений опір ворога, вийшла до Дніпра. Форсувала його в багатьох місцях і повела бої за розширення плацдармів.  6 листопада нацистських окупантів вигнали з Києва. Взяття міста відбулося до чергової річниці жовтневої революції, відтак без врахування тактичної ситуації, що призвело до численних невиправданих жертв.

 

Після форсування Дніпра війська 1-го Українського фронту розпочали визволення Малинського району, на території якого безпосередні бойові дії вели 60-а армія (командуючий генерал-лейтенант І.Д.Черняхівський) та 13-а армія (командуючий генерал М.П. Пухов).  Титанічними зусиллями  знекровлені у тяжких боях за форсування Дніпра  радянські воїни, в тяжкі погодні умови, в дощ і сніг, переслідували ворога. Вже 11 листопада 1943 р. було визволено  Нову Гуту. Бійці 132-ої стрілецької дивізії, відбивши контратаки ворога, оволоділи Старою Гутою, Будо Вороб’ями та Федорівкою.  226-а стрілецька дивізія оволоділа Малинівкою, чим полегшила завдання своєму лівому сусіду – 112-й стрілецькій дивізії, яка готувалася до штурму Малина. 12 листопада 1943 р. Малин був звільнений. Командир розвідроти Лупінов о 5 годині ранку ввірвався в місто. Раптовий напад на ворога привів до його відступу. Німці залишили склади з майном, техніку, два завантажених залізничних ешелони.

Read more...

 


 

 Прапор с.Ворсівка – стяг із трьох смуг зеленого, малинового та голубого кольору, що символізують собою історичну «картину» життя с.Ворсівка.

Знизу прапора знаходиться зелена смуга, що символом зелених лісів поліського краю, де розміщена с.Ворсівка. Зелена смуга займає собою одну четверту частини прапора.

Середину прапора займає смуга малинового кольору, що символізує історичне козаче минуле с.Ворсівка. Малинова смуга займає дві четвертих стяга.

У верхній частині прапора знаходиться смуга голубого кольору, що є символом голубого неба.

Посередині прапора розміщено герб с.Ворсівка, який зміщений до лівої частини.

 

 

Герб с.Ворсівка – є символічним зображенням древньоруського щита, де на фоні малинового кольору прапора в центрі герба зображено фігуру запорізького козака, в нижній частині герба на зеленому фоні знаходиться символічна криниця, що відображає багатство ворсівської землі. У верхній частині герба на голубому фоні зображено купол православної церкви, що є символом поваги до вірувань жителів с.Ворсівка.

Над зображенням куполу православної церкви зроблено на помаранчевому фоні напис назви села «Ворсівка».

У нижній частині герба під символічним зображенням криниці виписано  рік заснування села.

Герб вінчає золотистий сніп жита – символ землеробської культури ворсівчан.

Щит обрамлено помаранчевим зображенням давньоруського княжого щита.

ПОРЯДОК

використання символів с.Ворсівка

Прапор та герб використовуються при проведенні урочистих подій в с.Ворсівка, засідань ради та виконкому.

Вони мають право використовуватись і при проведенні інших подій, що проходять в с.Ворсівка.