Генеральна асамблея ООН більшістю голосів сьогодні підтримала резолюцію щодо територіальної цілісності України.

За резолюцію проголосувало - 100 членів Генеральної асамблеї, утримались - 58. Ще 11 країн проголосували проти, а саме - Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве, Венесуела.

Зокрема, Генеральна асамблея в резолюції "підкреслює, що референдум , проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя".

У пункті першому резолюції Генасамблея підтверджує свою прихильність до суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних на міжнародному рівні кордонів.

У другому пункті Генасамблея закликає всі держави відмовитися і утримуватися від дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, в тому числі будь-яких спроб змінити кордони України за допомогою силових погроз, або її застосування, або інших, незаконних засобів.

Крім того, Генасамблея ООН наполегливо закликає всі сторони негайно приступити до мирного врегулювання ситуації щодо України шляхом прямого політичного діалогу, виявляти стриманість, не вдаватися до односторонніх дій і войовничої риторики, які можуть підсилити напруженість, і повноцінно брати участь у міжнародних посередницьких зусиллях.

Тиждень.ua