Сайт Ворсівської сільської ради

        На Святвечір закінчується багатоденний піст, і схід першої зірки символізує народження Христа.

       Православні віруючі і греко-католики відзначають навечір'я Різдва Христового, або різдвяний святвечір. 6 січня у віруючих закінчується Різдвяний піст, який тривав з 28 листопада. Цей піст був встановлений ще у часи раннього християнства спеціально для того, щоб до дня Різдва православні християни очистили себе покаянням, молитвою і стриманістю. Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса. Згідно з Євангелієм, побачивши її, східні мудреці прийшли поклонитися Немовляті Христу і принесли Йому свої дари.

        Святвечір буває двічі на рік - напередодні свят Різдва Христового та Богоявлення (Водохреща). За традицією, цього дня, прийшовши з храму після ранкової служби, віруючі утримуються від вживання їжі до вечора, а в різдвяний святвечір - до появи на небі першої зірки.

       За монастирським статутом у цей день на трапезі покладається тільки кутя - варена пшениця (або рис) з медом, звідки і походить назва.


 

288 народних депутатів з 339 проголосували «за», ще один - «проти».

      Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект постанови про формування складу Кабінету міністрів України. За відповідний документ проголосували 288 народних депутатів з 339, проти проголосував один депутат.

Даним проектом постанови призначено:

віце-прем'єр-міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - Геннадія Зубка;

віце-прем'єр-міністром - Валерія Вощевського;

віце-прем'єр-міністром - міністром культури - В'ячеслав Кириленко;

міністром Кабінету міністрів - Ганну Онищенко;

міністром оборони - Степана Полторака;

міністром закордонних справ Павла Клімкіна;

міністром внутрішніх справ - Арсена Авакова;

міністром юстиції - Павла Петренко;

міністром фінансів - Наталію Яресько;

міністром економіки - Айвараса Абрамавичуса;

міністром палива та енергетики Володимира Демчишина;

міністр освіти і науки - Сергія Квіта;

міністром охорони здоров'я Олександра Квіташвілі;

міністром аграрної політики - Павленка;

міністром праці і соціальної політики Павла Розенка;.

міністром з інформаційної політики - Юрія Стеця;

міністром молоді і спорту - Ігоря Жданова;

міністром екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка;

міністром інфраструктури - Андрія Пивоварського.

       В суботу  29 листопада 2014 року о 13.00 год в приміщенні клубу села Ворсівка відбудеться схід громади Ворсівської сільської ради.  Запрошуємо всіх жителів нашої громади прийняти активну участь у заході.

Сільський голова                           Петро Підручний

                                                               

       Україна 22 листопада  відзначає День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.
      В усіх областях України (за винятком окупованого Криму) та у 32 країнах, де є українська діаспора, пройдуть пам'ятні заходи, зокрема традиційна громадська акція «Запали свічку пам'яті».
     О 16:00 год разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (чи балконі), ушанувавши таким чином пам'ять мільйонів українців, убитих голодом.
    У цей жалобний день буде приспущено Державний прапор України. 

    П’ятого листопада в Іванківському районі Київської області в урочищі «Христя», що знаходиться за один кілометр від села Ставрівка і є територією мисливського господарства ТОВ СМГ «Полісся», виявлено загибель трьох диких кабанів. У відібраному для експертизи біологічному матеріалі фахівцями Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної медицини було виявлено збудника вірусу класичної чуми свиней.

У зв’язку з цим зазначене мисливське господарство було визнано неблагополучним по класичній чумі, тому із сьомого листопада та введено карантинні обмеження. Карантинною зоною визначено територію в радіусі десять кілометрів від села Ставрівка. Її межі проходять від села Сидоровичі по автотрасі до сіл Термахівка, Обуховичі, далі умовна лінія повертає до сіл Запрудка, Коленцівське, йде по річці Тетерев до села Підгайне, звідти — на села Старовичі, Мокра Корма, Рудня Сидоровицька і замикається в селі Сидоровичі.  

З метою посилення заходів по недопущенню занесення збудника класичної чуми свиней на територію району управління ветеринарної медицини в Малинському районі звертає увагу керівників мисливських господарств МРГО «ТМР» (Ю.Й. Гриниха),                                                                                         МРГО СМК «Паперовик» (В. С. Гуменюк), ТОВ «Світ прогресивних технологій» (О. Н. Камалетдінов) на необхідність:

1. Посилити спостереження за популяцією диких кабанів на території мисливських угідь з метою своєчасного виявлення хворих, підозрілих в захворюванні та їх трупів;

         2. Привести чисельність дикого кабана у відповідність до оптимальної та підтримувати її на рівні передбаченому проектом організації та розвитку мисливського господарства, з метою зменшення міграцій продовжити їх підгодівлю (встановлення додаткових кормових столів, забезпечення їх функціонування);                                                           

        3.  Забезпечувати відбір та доставку проб для лабораторних досліджень на КЧС та АЧС від усіх відстріляних диких свиней;

        4. Задля проведення моніторингу даного захворювання в зоні спостереження до 25 листопада провести відстріл  диких свиней з послідуючим лабораторним дослідженням біоматеріалу (крові, селезінки, лімфатичних вузлів) на КЧС та АЧС.

   У свою чергу  сільським та селищним голів необхідно сприяти службі ветеринарної медицини в проведенні заходів щодо вакцинації свиней приватного сектору проти класичної чуми та інформувати  всіх громадян, які утримують свиней в особистих приватних господарствах, про заходи щодо запобігання та розповсюдження інфекції. Зокрема, щоб запобігти зараженню, свиней необхідно утримувати лише у закритих приміщеннях та не допускати їх контакту з іншими тваринами або сторонніми особами Слід також періодично обробляти тварин та приміщення проти кровососних комах (вошей, бліх), постійно вести боротьбу з гризунами, утриматись від згодовування свиням продуктів тваринного походження. Недопустимою є купівля живих тварин, продуктів харчування або кормів у карантинній зоні та в місцях стихійної торгівлі. У разі виявлення трупів диких свиней, для недопущення розповсюдження інфекції заборонено підходити близько до них, торкатися та проводити їх переміщення.

   Водночас, при найменших ознаках захворювання тварин, а також про всі випадки їх загибелі, необхідно повідомляти державну службу ветеринарної медицини за телефоном 5-15-53. До прибуття представників ветслужби треба вжити таких заходів: ізолювати хворих і з підозрою на захворювання свиней у тому самому приміщенні, де вони перебували; не проводити забій і реалізацію тварин усіх видів (включаючи птицю) і продуктів їхнього забою (м’яса, сала, шкіри, пір’я тощо); не вивозити свиней, корми, обладнання, інвентар, гній та підстилку за межі господарства; заборонити в’їзд на територію господарства та виїзд з нього будь-якого транспорту; заборонити вхід на свою територію іншим громадянам; виходити самому за межі власного господарства тільки після ретельної очистки  та дезинфекції взуття; забезпечити щільність огорожі господарства, яка б не дозволяла вільне переміщення людей і тварин.

                  Віктор Гвоздецький, начальник управління  ветеринарної медицини

                                                                                                в Малинському районі.      

 

 


 

   14 жовтня 2014 року у селі Ворсівка встановлено та освячено козацького Хреста та пам’ятний знак на місці, де у 1649 році Війтом Запорожського війська Авраамом Мокрецьким  побудовано храм, який  в подальшому спалений  кримсько-татарською  ордою в кінці 17 – на початку 18 століття.

   Ідея встановлення пам’ятного знака належить місцевому історику Прокопенку Миколі Трохимовичу. Спільними зусиллями депутатів Малинської районної ради Кашиці В’ячеслава Михайловича, Костєрєва Віктора Івановича, Малегуса Ігоря Євгеновича, підприємців району Котлярського Бориса Ісаковича, Бондарчука Дмитра Івановича, сільського голови Підручного Петра Михайловича, козаків ворсівської сотні  передбачений обсяг робіт виконано.