Сайт Ворсівської сільської ради

    Лише  півтори години знадобилося депутатам  щоб розглянути і схвалити в цілому проект бюджету на 2012 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 250 карток депутатів : 190 регіоналів, 10 депутатів від НУНС, 18 представників групи Реформи заради майбутнього, 20 депутатів Народної партії, 12 позафракційних. Бютівці та комуністи за бюджет не голосували.
           Нагадаємо, що напередодні Кабмін на позачерговому засіданні схвалив проект державного бюджету на 2012 рік, що базується на діючих газових контрактах.
           Голова Верховної Ради Володимир Литвин поставив  проект бюджету на голосування з урахуванням висновків профільного парламентського комітету, з доповненнями міністра фінансів Федора Ярошенка фінансування нацпроектів в сумі 1,4 млрд.грн. після перегляду бюджету за підсумками двох місяців 2012 року, а також з урахуванням скасування депутатських пільг. "Коли за підсумками двох місяців ми будемо переглядати бюджет у зв'язку з переглядом ціни на газ, у нас звільниться ресурс, і ми запропонуємо вам внести зміни в закон про держбюджет на 2012 рік, які дозволять профінансувати національні проекти", - пояснив Ярошенко, представляючи документ у Верховній Раді.

Read more...


Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного рішення проголосували 366 народних депутатів з 404 зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема «за» проголосували 187 депутатів від фракції Партії регіонів, 62 – від "БЮТ-Батьківщини", 36 – НУ-НС, 24 – КПУ, «Реформи заради майбутнього» - 19, Народна партія – 20, позафракційні – 18.

Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою – 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 – за мажоритарною системою.

Виборчий процес чергових виборів розпочинається за 90 днів до дня голосування.

Участь у виборах беруть тільки політичні партії, а участь блоків політичних партій не передбачена.

Read more...

  Шановні  Ворсівчани !  Xто проживав, проживає чи планує оселитися на території нашого чудового краю, кому не байдужа Ворсівка  - чекаємо ваших цікавих матеріалів та фотографій. Електронні листи надсилайте на адресу сільської ради This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it   та адміністратора сайту This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

 

Верховна Рада України сьогодні ухвалила постанову «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України». За дане рішення проголосували 295 народних депутатів із 349 зареєстрованих у сесійній залі. Даною постановою визнано такою, що втратила чинність, постанову від 20 вересня 2011 року.

Також у нині ухваленій постанові запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою внести на розгляд ВР проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Відповідно, в останню неділю жовтня годинники будуть переведені на годину назад, тобто вступить в дію «зимовий час».

    14 жовтня в селі Ворсівка традиційно відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.  Присутніх на святі козаків Малинського куріня, сельчан, учнів та вчителів Ворсівської школи, гостей привітали Ворсівський сільський голова Петро Підручний, заступник голови райдержадміністрації Валерій Марценюк, депутат районної ради від громади Ворсівської сільської ради, керуючий справами районної ради Ігор Малегус, депутат обласної ради Сергій Диняк, якому, до речі, було присвоєно козацьке звання полковника. Про історичне минуле Ворсівської козацької сотні нагадав своєю розповіддю козак Ворсівської сотні Микола Прокопенко.

   Традиційно в цей день проведено посвяту учнів 2-го класу Ворсівської школи в козачата (відео) . З нагоди свята та за вагомий внесок у зміцнення держави, утвердження козацької ідеї Універсалами та Грамотами Житомирського крайового козацького товариства «Поліська січ» за видатні особисті заслуги перед українським козацтвом відзначені козаки Малинського куріня.Свято завершилось концертною програмою, яку подарували ворсівчанам та гостям народний ансамбль козацької пісні «Маличі», студенти Малинського лісотехнічного коледжу та аматори сцени районного будинку культури.

     1545 рік      - перша письмова згадка про село, що належало Житомирському замку;

     1569 рік      - село увійшло до складу Речі Посполитої;

     1649 рік     - в селі створюється Козацька канцелярія Запорізького війська;

    1649 рік     - в селі формується Козацька сотня у складі 105 козаків із місцевих жителів на чолі із сотником Війська Запорізького Іваном Кгузем;

     1649 рік    - село одержує статус адміністративної одиниці «містечко»;

Read more...

«Не таланить українцям з гетьманами: як не зрадник, то — підлий зрадник…»

Миколу Трохимовича ПРОКОПЕНКА у Ворсівці знають усі. І не дивно: за 31 рік головування для жителів громади він своя людина. Вже давно на пенсії, проте ще й досі навідується до односельців, здебільшого до старожилів, аби записати спогади про минуле: уже кілька років Трохимович пише історію Ворсівки.

Історія села тісно пов’язана з козацькою добою в Україні — саме тут, в «городе Орсов» свого часу стояла Ворсевска козацька сотня Києвского полку. Про це, як відомо вже, мабуть, усім малинчанам, не лише ворсівцям, є письмова згадка — у «Реєстрі війська Запорізького» Ярослава Дашкевича, датованого 1649 роком.

З перегляду цього реєстру, правда, не середньовічного, а передруку його 1995 року, видавництва «Наукова думка» і почалась наша розмова у Миколи Трохимовича.

Перше прізвище у списку Ворсівської сотні — Іван Кгуз (Гузь), це сотенний, далі козаки: Кузьма Шишич, Степан Плєсун, Василь Максименко, Семен Кириленко, Андрій Хоменко, Юхим Сорокониренко, Семен Темниченко, Андрій Козолупенко, Герасим Куриленко, Грицько Жилка, Савка Луценко, Гаврило Букчаненко, Ігнат Дубенко, Богдан недбайло, Яцко, Почухлій, Грицько Кожушко, Тишко Хвещенко, Філон Маленький, багато інших, за реєстром — 105 козаків.

— Миколо Трохимовичу, перечитуючи прізвища чи то прізвиська козаків, а деякі згадуються і двічі, сподівалась у Ворсівській сотні знайти Прокопенка…

— Прізвище Прокопенко згадується у реєстрі Київської козацької сотні. Але впевнено стверджувати, що я прямий нащадок козака Прокопенка не берусь. Хтозна, як вертілось колесо історії кілька століть тому, нині ми можемо лише вивчати достовірні факти і на основі їх робити імовірні припущення. Хіба ж нецікаво будь-кому знати, чийого він роду, історію рідного краю?

 Історію Трохимович любив завжди, ще з дитинства, коли ховався десь у затінку і слухав, як на призьбі посідавши гомонять про життя діди. Тоді вперше почув про те, що село колись городом Орсов було, козацьким сотенним містечком і козаки в селі були не гірші од запорізьких. А згодом, при кожній нагоді читав-перечитував історичні книги.

Read more...