Ворсівська громада

 

 

 

 

 

ШАНОВНI ВОРСІВЧАНИ ТА ГОСТI !

ПРИЙМIТЬ НАЙЩИРIШI ВIТАННЯ З ВЕЛИКИМ ДНЕМ СВIТЛОГО ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСIННЯ! ВIД УСЬОГО СЕРЦЯ БАЖАЄМО ВАМ БЛАГОДАТI, ДОБРОБУТУ, МИРУ, ЗЛАГОДИ ТА ДУШЕВНОI ВЕЛИЧI. НЕХАЙ ЦЕЙ ВЕЛИКИЙ ДЕНЬ ДАРУЄ ВСIМ ВАМ ЩАСТЯ, ЛЮБОВ ТА НЕПОХИТНУ ВIРУ В КРАЩИЙ ЗАВТРАШНIЙ ДЕНЬ! ХРИСТОС ВОСКРЕС!

    Християни всього світу святкують сьогодні великі релігійні свята. Православні християни святкують Вербну неділю, а католики та протестанти - Христове Воскресіння.  В усіх церквах проходять святкові служби. Згідно з християнським ученням, цього дня Ісус Христос, за кілька днів до своїх хресних страждань, в'їхав у Єрусалим на віслюку. Люди, оспівуючи його, вистилали дорогу перед ним пальмовим листям.

Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілками верби. Це дерево споконвічно в пошані серед українців, оскільки першим сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості. На Вербну неділю в усіх церквах проходить урочистий обряд освячення гілок верби. Прийнято вважати, що вони при цьому набувають магічних властивостей. Підвішена в червоному кутку освячена гілка верби оберігає житло від попадання блискавки. Дехто робить з листочків верби настоянку, яка лікує від головного болю, шлункових хвороб, загоює рани, знімає температуру і зцілює домашніх тварин. Також селяни встромляли гілочки верби на городі. Вважається, що таким чином город буде захищений від буревіїв, граду, сильних дощів і урожай буде цього року вдалим.

Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, кажучи: "Не я б'ю, верба б'є, відтепер через тиждень буде Великдень".

  Сьогодні 23 березня 2012 року відбулось засідання постійної комісії Малинської районної ради з питань  агропромислового комплексу, переробної промисловості, земельних ресурсів і соціального розвитку села. Комісія вирішила рекомендувати депутатам районної ради на сесії 28 берпезня 2012 року виділити субвенцію  в сумі  36700  грн. Ворсівській сільській раді  на завершення робіт по проведенню інвентаризації земель населених пунктів Ворсівської сільської ради.

Отримавши згадані кошти наша сільська рада буде першою в Малинському районі, де буде завершено процес проведення інвентаризації земель населених пунктів громади.

28 березня на сесії Малинської районної ради депутати одноголосно проголосували та підтримали рекомендацію постійних комісій - виділили 36700 грн.

 

В Україні 13 січня святкують старий Новий рік, або Меланку, а 14 січня - святителя Василя.

У Щедрий вечір щедрувальники вітають господарів дому обрядовими піснями. Потрібно задобрити гостей, і тоді рік буде багатим.

За давньою традицією, новорічні обходи щедрувальників, як і різдвяних колядників, відбувалися після заходу сонця, коли володарює всяка нечиста сила.

Завершивши ритуальний обхід, щедрувальники вранці йшли на роздоріжжя палити "Діда", або "Дідуха" - снопи соломи, що стояли на покуті від Святого вечора до Нового року, потім стрибали через багаття, що, згідно з віруваннями, мало очистити від спілкування з нечистою силою.

На Меланку ходять і групи юнаків, що називається "водити Меланку". Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками: один із них зазвичай переодягнений у жіноче вбрання, його й називають Меланкою.

На світанку наступного дня йдуть посівати зерном: спочатку до хрещених батьків та інших родичів і близьких, а далі всім селом, щоб нікого не залишити без уваги. Зайшовши до будинку, посівальник сіє зерном і вітає всіх із Новим роком.

Зі щедрою кутею пов'язано багато побутових обрядів, наприклад, щоб залагодити якийсь конфлікт, сусіди йшли одні до одних миритися, аби "Новий рік зустріти в мирі та злагоді".

      Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо заборони на відчуження та зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення» (№ 9586). За дане рішення проголосували 275 із 318 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
       Даним законом передбачено, що до 1 січня 2013 року не допускається:
-    купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
-    купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогоспо-дарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
Законом передбачено до 1 січня 2013 року заборонити внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств.