Ворсівська громада

З днем народження вітаєм,

Щастя, радості бажаєм,

Hе старіти, не хворіти,

Як вогонь завжди горіти.

Жити довго і красиво,

Коханою бути і любити.

Hа роботі лише успіху,

Удома - радості і сміху!

 

 

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Народився в сім'ї селянина 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 року в селі Моринці на Черкащині. Рано залишився сиротою. Грамоти навчився у дяка. У 14 років його взяли "козачком" до двору поміщика П.Енгельгарда, з яким переїхав спочатку до Вільно, а потім - до Петербурга. У 1832 р. Шевченка віддали "у науку" до художника В.Ширяєва. У 1838 році за пiдтримки К. Брюллова, В. Жуковського, О. Венеціанова, М. Вєльгорського, Є. Гребінки, І. Сошенка та інших Шевченка викупили з кріпацтва.

Того ж року його прийнято до Академії мистецтв, яку він закінчив у 1844 році. У 1843 та 1845 рр. Шевченко приїжджав на Україну i працював художником у Київській тимчасовій комісії з питань розгляду старих актів. У лютому 1847 року Т. Шевченка затверджено на посаду викладача малювання Київського університету. 24 березня 1847 р. за участь в діяльності Кирило-Мефодіївського товариства та за антисамодержавницькі поезії Т.Шевченка заарештовано та заслано до Орської фортеці Оренбурзького окремого корпусу з царською резолюцією про заборону писати i малювати. Під час заслання Шевченко як художник увійшов до складу експедиції, завданням якої було дослідження Аральського моря.

У 1857 році зусиллями друзів Т. Шевченка повернули з заслання й у 1858 році він прибув до Москви, потім до Петербурга. У 1859 році приїхав в Україну, але перебував під наглядом поліції. Йому заборонили постійно проживати в Україні і зобов'язали переїхати до столиці. Десятирічне заслання, хвороби призвели до передчасної смерті Т. Шевченка 26 лютого (за новим стилем 10 березня) 1861 року. Поховали його спочатку на Смоленському цвинтарі у Петербурзi, у травні 1861 року прах перевезли на Чернечу (тепер Тарасову) гору поблизу Канева.

Т. Шевченко почав писати вірші у другій половині 30-х років. У 1840 році в Петербурзі вийшла його перша збірка поезій "Кобзар", у 1845 році - героїчно-романтична поема "Гайдамаки". В 1843-45 роках він написав цикл поезій "Три літа" (центральним твором якого є "Сон"), поему "Кавказ", послання "І мертвим і живим…", поезії "Чигирине, Чигирине", "Великий льох", "Стоїть в селі Суботові" та ін., в яких гостро виступив проти соціально-національного гноблення українського народу. Під час ув'язнення писав вірші, які згодом об'єднав у цикл"В казематі". У 1854-1858 роках написав російською мовою повісті "Музикант", "Художник", "Нещасний", "Капітанша", "Близнята". Останніми прозовими творами Т. Шевченка є повість "Прогулянка з задоволенням і не без моралі" (1856-1858) та щоденникові записи "Журнал". В Україні у 1858 році Т. Шевченко написав низку високих зразків інтимної та пейзажної лірики. Кілька творів Т. Шевченка цього періоду опубліковано в журналі "Основа" та альманасі "Хата".

Т. Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (втрачено бiльше 160). У 1859-1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу - Тараса Шевченка.

Начальник головного управління статистики Г.А. Пашинська інформує, що за даними Державної служби статистики індекс споживчих цін по Україні за січень 2014р. до грудня 2013 року склав 100,2%.

По області цей показник відповідно становив 99,9%.

Індекс споживчих цін по Україні за грудень 2013р. до попереднього місяця склав 100,5%, за 2013 рік – 100,5%.

По області ці показники відповідно становили 100,2% та 99,4%.

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на 7 лютого на рівні 8,7080 грн/$1 . Згідно з новим курсом долар подорожчав на 71,5 копійок або на 8,95%.  Перегляд офіційного курсу проведено вперше за останні півтора року.

Згідно з даними НБУ, найбільша переоцінка офіційного курсу була проведена в період з вересня по грудень 2008 року, коли регулятор знизив вартість гривні до долара в півтора рази - з 4,9 до 7,7 грн / дол. Після цього курс змінювався незначно, а з 9 липня 2012 перебував на незмінному рівні 7,9930 грн / дол.

Сьогодні Україна і весь православний світ, який живе за Юліанським календарем, відзначають Святвечір, або Багату кутю. 

Цього дня завершується Пилипівський, або Різдвяний піст. У православних християн сьогодні Святвечір.  

А з першою зіркою вже можна колядувати. За біблійним переказом, саме вона вказала волхвам місце народження Ісуса. Обряд колядування має ще дохристиянські коріння, коли наші пращури вшановували Сонце святом Коляди. Коли приходять колядники, важливо першим до хати впустити хлопця. Згідно зі звичаєм, він принесе в домівку мир та добробут.

Увечері в храмах почнуться урочисті богослужіння, що нагадують про велику подію, з якої почався відлік нової ери.


                    Прийміть щиросердечні вітання з Новим 2014 роком та Різдвом Христовим!

       Напередодні новорічних свят хочу побажати, щоб у Вашу оселю завітав Дід Мороз і виконав ваші найзаповітніші бажання. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.

         Зичу Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! 

Бажаю гарного настрою і любові, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!

З повагою

Ваш   представник  

у Малинській районній раді,

адміністратор веб-сайту                                                                    Ігор Малегус

19 грудня православні люди всього світу святкують день святого Миколая Чудотворця. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

Святкувати день Миколая Чудотворця, або як його ще називають Зимового Миколая, завжди починають молебнем у церкві. Раніше, а подекуди і зараз, всі жителі села збирали гроші і у складчину ставили після молебню велику свічку, щоб святий Миколай огородив їх від усіх бід і нещасть.

Після церковної служби 19 грудня влаштовується веселе свято, яке називали братчини. Всі частування купувалися у складчину і братчини були свого роду обрядом примирення ворогів і прощення всіх образ. Оскільки у цей час йде різдвяний піст, то основними стравами на Зимового Миколая були пироги з капустою і грибами. На столі обов’язково було пиво, яке варили з ячменю нового врожаю.

Найбільше радості свято святого Миколая доставляє дітворі. Адже за давньою традицією батьки купують і ховають в будинку подарунки, які нібито святий Миколай приносить слухняним дітям.

У минулі столітті в день Зимового Миколая здійснювали різноманітні угоди, укладали договори, тому що були впевнені, що цього дня ніхто не піде на обман, оскільки Миколай Чудотворець покарає шахрая і відновить справедливість. До цього свята у містах відкривалися численні ярмарки, де встановлювалися остаточні ціни на хліб і борошно. Дівчата з цього часу починали підготовку до святок – шили нові костюми, готувалися до святочних ворожінь.

         6 грудня в районному Будинку культури відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. Присутніх в залі сільських та селищних голів, секретарів та бухгалтерів рад, депутатів районної ради та сільських рад , ветеранів органів місцевого самоврядування , представників установ та організацій району та міста вітали та вручали грамоти і подяки голова Малинської районної ради Микола Савченко та голова Малинської районної державної адміністрації Геннадій Ободзинський. Від імені депутатів Житомирської обласної ради привітав присутніх депутат обласної ради Віктор Перегуда та вручив грамоти обласної ради депутату районної ради Юрію Сивку, раднику голови районної ради Олександру Пустовойтенку та голові районної ради Миколі Савченку. Привітальну телеграму від Народного депутата України Віталія Станіславовича Журавського зачитав голова районної ради.

          Почесною Грамотою Малинської районної ради нагороджено Ворсівського сільського голову Петра Підручного, Грамотою районної ради нагороджено секретаря Ворсівської сільської ради Любов Пилипенко, Подяки районної ради вручено ветеранам органів місцевого самоврядування Миколі Прокопенку, Галині Вернигорі та Лідії Ярусевич.

           Працівники культури , серед яких і сільські голови, секретарі рад, депутати різних рівнів, подарували присутнім чудовий концерт.


Шановний колеги!

Щиро вітаю Вас

з Днем місцевого самоврядування!

Зичу усім міцного здоров’я, миру, злагоди, добра та родинного благополуччя. Бажаю досягти нових успіхів у вирішенні проблем територіальних громад, у розвитку та розквіту нашої територіальної громади. Нехай Ваша праця, натхнення і наполегливість сприяють зміцненню та підвищенню авторитету місцевої влади.

З повагою

Сільський голова                                                           Петро Підручний